Visu veidu atkarību ārstēšana centrā Lasa Med ir organizēta Nacionālā veselības dienesta prasību ietvaros un atbilst noteikumiem, kādi tiek izvirzīti iestādēm, kas sniedz medicīniskos pakalpojumus narkoloģijā. Atkarības slimību ārstēšana centrā Lasa Med izmanto Latvijā apstiprinātas tehnoloģijas un metodikas.

Medicīnas centrs ir apgādāts ar nepieciešamo medicīnisko aparatūru precīzas diagnozes noteikšanai un efektīvas palīdzības sniegšanai intoksikācijas gadījumos.

Lai iespējami precīzi noteiktu pacienta veselības stāvokli, iespējamās kontrindikācijas atsevišķu medikamentu lietošanai un novērstu varbūtējās komplikācijas, mediciīnas centrā nonākušajiem pacientiem tiek veikti atbilstoši izmeklējumi. Slimnieka izmeklēšanā tiek pielietoti psiholoģiskie un psihodiagnostikas testi. Tādējādi tiek nodrošināta individuāla pieeja katra slimnieka ārstēšanā.

Medicīnas centrā tiek veiktas slimnieku dažādām atkarībām detoksikācija un abstinences sindroma kupēšana. Šajs process galvenokārt tiek izmantotas tradicionālās ārstniecības metodes: preparātu perorālo lietošana un intravenoza pilienu infūzija ar individuālu pretintoksikācijas, metabolisko un antipsihotisko preparātu izvēli; nepiecieamības gadjumos notiek arī sirds un asinsvadu sistēmas funkciju korekcija.

Vieglas alkohola intoksikācijas gadījumos pacients var saņemt vienreizēju palīdzību, atrodoties stacionārā līdz 6 stundām, vai arī iziet trīs dienu kursu alkohola abstinences sindroma noņemšanai, katru dienu apmeklējot centru ambulatori.

Smagākos gadījumos detoksikācija (“plosta” pārtraukšana) un tai sekojošā rehabilitācija ilgst 1-2 dienas. Slimniekam tiek noteikta medikamentoza terapija (sistēmas, psihotropie preparāti un līdzekļi aknu un galvas smadzeņu darbības uzlabošanai, vitamīni).

“Plosta” pārtraukšanas kursa pabeigšana, protams, nenozīmē, ka cilvēks ir atbrīvojies no alkohola atkarības. Medicīnas centrs piedāvā arī speciālu uzturošo terapiju recidīvu novēršanai. Mēs praktizējam tādas metodes kā individuālā (grupu, ģimenes) psihoterapija; suģestīvā terapija (terapeitiskā iedvesma, autogēnais treniņš, hipnoterapija); emocionālā stresa psihoterapeitiskā ārstēšana, pielietojot sensibilizējošos medikamentus (preparātus, kas izsauc riebumu pret alkoholu vai, kā tos dēvē tautā - blokatorus, Torpedo, Solafur, FS-Retard); ilgstošas iedarbības preparāta - implanta Disulfiram (tā sauktās ampulas) iešūšana. Prakse rāda, ka minēto metožu kompleksa izmantošana, pacienta turpmākie kontakti ar narkologu un paša cilvēka vēlēšanās atbrīvoties no alkohola atkarības dod stabilus un ilglaicīgus rezultātus.

Narkotiku atkarības gadījumos detoksikācijas kursa ilgums medicīnas centrā ir 5 un vairāk dienas. Šajā laikā slimniekam tiek nozīmēta virkne visdažādāko preparātu (analģētiķi, miega zāles, antihistamīni, hepatotropie līdzekļi, vitamīni utt.).

Detoksikācija un abstinences sindroma kupēšana ir tikai sākuma, operatīvais atkarības ārstēšanas posms. Kā pretrecidīva metode opiātatkarīgo pacientu ārstēšanā tiek pielietota ilglaicīga farmakoterapija, izmantojot naltreksonu (Revia). Pateicoties šī preparāta ievadīšanai organismā, narkotika nedod gaidīto reakciju, bet devas palielināšana izsauc ļoti smagas “lomkas”.

Pie jebkura veida atkarībām uzturošā medikamentu terapija ārstiem noteikti jāpapildina ar tālāku psihoterapiju darbu. Tāpēc mēs silti iesakām katram pacientam regulāri apmeklēt Lasa Med centru, lai veiktu psiholoģisko korekciju un izstrādātu pārliecinošu motivāciju dzīvot “tīru un skaidru” dzīvi. Kompleksa pieeja atkarības ārstēšanai ir reāla iespēja sasniegt stabilu ilglaicīgu remisiju.

Sīkāku informāciju par ārstēšanu var iegūt, piezvanot uz Lasa Med centru pa tel. + 371 29164909.